• Absurthaber.info

YARININ SINIRINDA
Başrollerini Tom Cruise ve Emily Blunt’ın paylaştığı filmde, uzaylıların dünyaya saldırması üzerine dünyadaki ordular birleşir ve uzaylılara karşı savaşmaya başlar. Bill Cage, hiç savaşmamış deneyimsiz bir kumandandır ve kendisine intihar görevi verilir. Daha ilk hamlede öldürülen Cage, dirilip tekrar dünyaya gelir ve kendisini daimi can verip dirildiği bir zaman döngüsünün içinde bulur. Bu sayede daimi aynı gün içerisinde dirilip geri dönerek her seferinde daha kuvvetli bir şekilde mücadele edecektir.

OZ EFSANESİ: DOROTHY’NİN DÖNÜŞÜ
Dorothy Kansas’a dönmüştür ve büyük bir kasırga sonrası Kansas’ın darmadağın bir halde olduğunu, kasabalıların evlerini terk etmeye başladığını görür. Lakin daha sonra aniden Oz’a geri gönderilir zira daha evvelki arkadaşlarının ve Oz halkının yardıma ihtiyacı vardır.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN VAHŞİ BATI
Ürkek bir rençper olan Albert, kasabaya yeni taşınan gizemli kadına aşık olunca silahlı çatışmalardaki çekingen ve beceriksiz hali gider, yerine cesaretli bir adam gelir. Lakin kadının belalı kocası kasabaya doğru yola çıkmıştır ve çiftten intikam almayı planlıyordur.

AŞKTA YANLIŞ YOKTUR
Leo Palamino başarısızlığa uğramış bir yazardır ve hayatını bulaşıkçılık yaparak sürdürmeye çalışırken daha evvelki karısı “Why You Suck” (Neden Bu Kadar Berbatsın?) başlıklı bir blog açar ve burada paylaştığı içeriklerle bir anda ünlenip beklemediği bir ilgiye kavuşur. Blog sitesinde Leo ile alakalı yazılar vardır ve bu vaziyet canını bir hayli sıkmaktadır. İşin daha da kötüsü blog kısa müddette kitap haline getirilir ve her yerde satılmaya başlar. İdealist, hayalperest ve inatçı olan genç adam hayattan daha fazlasını beklediği için hep kaybetmiştir ve çevresinin tavsiyelerine kulak asmamaktadır. Leo bir gün ‘hayatımın kadını’ diyeceği Colette ile, hem de onun düğün gününde tanıştığındaysa işler iyice çığırından çıkar. Artık Leo’nun kendisini Colette’ye ve dünyaya doğru adam olarak kanıt etmesi için çok az vakiti vardır.Yönetmenliğini Jeremiah S. Chechik’in üstlendiği filmi Tim Sandlin’in romanından uyarlayan isim Megan Martin. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ryan Kwanten, Sara Canning ve Ryan McPartlin gibi isimler yer alıyor.

SUÇ ŞEHRİ
Geçmişte ülkesinde yaşanan kanlı olaylar esnasında büyük acılar yaşamış olan Ali Neuman artık yetişkin bir adam olmuş ve izlerini hali hazırda daha taşıyor olsa da o günleri atlatmıştır. Ali, şimdilerde Capetown’daki Güney Afrika polis ağının şefi konumundadır ve birlikte çalıştığı polis memuru Brian Epkeen ile birlikte hayatını, bölgelerindeki suç oranını sıfırlamaya adamıştır. Ancak yakınlarda iki genç kadının ölü bulunmasıyla birlikte buna olan umudu bir hayli sarsılacaktır. Bölgeyi saran bu yeni dehşet, iki polis memurunun hayatlarını değiştirecek, onları kendi şeytanlarıyla yüzleşmek zorunda bırakacaktır.Jérôme Salle’in yönetmenliğini yaptığı ve başrollerinde Orlando Bloom ve Forest Whitaker’ın bulunduğu film 2013 Cannes Film Festivali’nin kapanış filmi.

TAMAYA İFRİT
1200 sene önce tesirsiz hale kazançlan şeytan Tamaya tılsımlı bir kolyeye hapsedilmiştir. Cinayetler işleyip, iblise kurban ayinleri düzenleyen bir tarikatın elindeki bu kolye, polis baskını sonrası komiser Buket ve ortağı Aykut’un eline geçer. Lakin Buket kolyenin tesiri altına girerek, onu sahiplenir. Beraber yaşadığı kız kardeşi Demet ise tatile çıkarken kolyeyi takar. Arkadaşlarıyla kamp kurmaya gittiği dağ köyünün yakınlarındaki şato ise yüzlerce sene önce bu ifritin lanetlenip kolyeye hapsedildiği yerdir! Yine dirilen şeytan hem gençlere hem de köylülere saldırmaya başlayacaktır. Türk yapımı korku filminin yönetmenliğini, evvelce de benzer türde işlere imza atmış olan Serkant Yaşar Kutlubay üstleniyor.

KARDEŞİM İÇİN
Russell ve kendisinden küçük kardeşi Rodney, uzun vakittir ekonomik sıkıntılarla boğuşmakta olan Rust Belt kasabasında yaşamakta ve her daim kaçıp gitmenin, daha iyi bir hayat kurmanın hayallerini kurmaktadırlar. Lakin bir hata neticesi Russell kendisini hapishanede bulduğunda hem bu hayalleri hem de hayatları altüst olur. Kardeşi ise kuzey bölgesinin en merhametsiz ve ceberrut suç ağlarından birine bulaşır ve yaptığı hata canına mal our. Bu yüzden Russell hapishaneden çıktıktan sonra kendi özgürlüğü ile kardeşinin intikamını arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.Yönetmenliğini Scott Cooper’ın üstlendiği filmin senaryosu da yönetmenle birlikte Brad Ingelsby’ye ait. Filmin oyuncu kadrosunda ise Christian Bale, Casey Affleck, Zoe Saldana ve Woody Harrelson gibi yıldızlar var.

PARİS’TE BİR HAFTA SONU
Nick ve Meg, evliliklerinin otuzuncu yılını kutlamak için, evvelce balayı tatilleri için gittikleri Paris’e gitmeye karar verirler. Bu tatilin daha evvelki günleri yad edecekleri ve ilişkilerini yine canlandıracakları bir süreç olacağını ummaktadırlar. Ancak daha yolcu esnasında yaşanan problemler dahi aralarındaki soğuk rüzgarların şiddetlenmesine neden olur. Paris’e vardıklarında Nick’in daha evvelki bir arkadaşının davetiyle akşam yemeğine giderler ve bu andan itibaren sürpriz dolu olaylar yaşanmaya başlar.Notting Hill’in yönetmeni Roger Michell’ın yönettiği filmin başrollerini Lindsay Duncan, Jim Broadbent ve Jeff Goldblum paylaşmakta.

YÜKSEK RİSK
Şiddet olaylarına karıştığı için çocuk hapishanesine düşen lakin kısa müddette şiddete duyduğu şaşırtıcı eğilim hasebiyle yetişkin bölümüne transfer edilen Oliver’ın öyküsüne odaklanan filmde, Oliver, yerleştirildiği bu yeni bölümde, babasının başına gelenler ile alakalı bir şeyler bilen bir kişiyle tanışır. Oliver, her adımda babasının başına gelen olayların sır perdesini aralarken, tahmin dahi edemeyeceği bir öykünün öznesi haline gelecektir.Hallam Foe ve Young Adam filmlerinin yönetmeni David Mankenzie’nin yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Jack O’Connell, Rupert Friend ve Ben Mendelsohn yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Grup Gündoğarken ve Yeşim Salkım'dan muhteşem konser başlıklı makalemizde grup, gündoğarken ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.