• Absurthaber.info

Destek Yayınlarından çıkan Son Cengiz Aydın’ın kitabı “Haddimden Bildiriyorum” okuyucuyla buluştu. Son Cengiz Aydın’ın fark bir üslupla yazdığı “Haddimden Bildiriyorum” kitabında, “Ön sözü hiç yazılmamış ikinci el kitapların paragraflarından geldim. Kusuruma bakma çok el değdi, çok okundum, çok yorgunum. Hüzün sofralarının en aç karnıydım, bir türlü doyamadım. Yine de öpeceksen hüznümden öp beni. Bir pencere sema sür yüzüme, kuş kanatlarında sağanak yağmur sakla, gülüşünle ov sızılarımı. Sana görülmemiş düşler adadım” diyor.

Son Cengiz Aydın’ın kitabında kendisiyle alakalı şu ifadeler yer alıyor:
“Dağların kalbe ve denize paralel uzandığı Karadeniz’in sevimli şehirlerinden Samsun’da doğdum. Harfleri tanımaya başladığımdan beri İstanbul’da yaşıyorum. Eğitimimin tamamlayabildiğim kadarını İstanbul’da tamamladım, eksik kalan bölümlerde hala eğitiliyorum. Patron veya yönetici vaziyetindeki insanların, yüz asarak ve dudak bükerek yaptıkları söylemlere katiyen eyvallah etmeyerek ceketimi alıp işi bıraktığım için bir hayli sektörde iş denemelerim oldu. Bu denemelerin bana katacağı şeyleri gittikçe öğrenecek, rest çekmenin bir varoluş olduğu sivri azınlığın hayat boyu altın kart üyesi olacaktım.

Matematiğin bünyeme iyi gelmediğini dokuz yaşında keşfettim. Çarpım tablosunun altılardan sonrasını bilmem. Çarpım tablosu da benim dokuz yaşımdan sonrasını bilmez. Bu bilinmeyenlerimizle mutluyuz. Ortaokulda yazdığım sürrealist bir kompozisyondan dolayı Türkçe öğretmenimin azarlaması ve disipline göndermekle tehdit etmesinden itibaren yazmayı karşılıksız seviyorum. Daimi sonbahar yazılar yazıyor, kösele ciltten masklar yapıyor, itina ile hüzün biriktiriyorum. Domates kabuğundan gül yapanlara da garip özeniyorum. Beni ya sevdiler ya nefret ettiler, ortam hiç olmadı… Bu ortasızlığı seviyorum. An itibarı ile yüzde altmış beş dazlak, yüzde otuz beş kelim. Bir takım kaynaklara göre de yüzde yüz amatör insan.”

Bir önceki yazımız olan 'Bence Barış Manço' diyenler Disneyland yolcusu başlıklı makalemizde barış, bence ve disneyland hakkında bilgiler verilmektedir.